BANKY

 • Nejlepší banka 2020
  Banky jsou hodnoceny na základě desítek kritérií rozdělených do dvou základních oblastí – kritéria klientského pohledu a kritéria akcionářského pohledu. Kompletní informace o metodice zde.
 • Klientsky nejpřívětivější banka 2020
  Banky jsou hodnocené na základě kritérií klientského pohledu, kterými jsou náklady na vedení účtu, sankční a mimořádné poplatky, sazby, poskytované produkty, poskytované služby, dostupnost a v neposlední řadě komunikace s klienty.
 • Bankovní inovátor 2020
  Hodnoceny jsou produkty, služby nebo technologické změny, které nominují samotné banky. Jedná se o počiny uvedené na trh v průběhu roku 2019 nebo 2020. V této kategorii bude nově inovativnost nominací posuzovat nejprve Advisory Board výzkumu a poté veřejnost sama prostřednictvím online hlasování prostřednictvím webových stránek www.nejbanka.cz. Podkladem pro hodnocení jsou informace, které dodají finanční instituce. Nominovat do této kategorie mohou všechny banky a pobočky zahraničních bank s platnou licencí ČNB. Více o kategorii zde.

 

POJIŠŤOVNY

 • Nejlepší životní pojišťovna 2020 a Nejlepší neživotní pojišťovna 2020
  Pojišťovny jsou hodnoceny na základě desítek kritérií rozdělených do dvou základních oblastí – kritéria klientského pohledu a kritéria akcionářského pohledu. Kompletní informace o metodice zde.
 • Klientsky nejpřívětivější životní pojišťovna 2020 a Klientsky nejpřívětivější neživotní pojišťovna 2020
  Pojišťovny jsou hodnocené na základě kritérií klientského pohledu, kterými jsou výše pojistného, poskytované produkty a služby, dostupnost a komunikace s klientem.
 • Pojišťovací inovátor 2020
  Hodnoceny jsou produkty, služby nebo technologické změny, které nominují samotné pojišťovny. Jedná se o počiny uvedené na trh v průběhu roku 2019 nebo 2020. V této kategorii bude nově inovativnost nominací posuzovat nejprve Advisory Board výzkumu a poté veřejnost sama prostřednictvím online hlasování prostřednictvím webových stránek www.nejpojistovna.cz. Podkladem pro hodnocení jsou informace, které dodají finanční instituce. Nominovat do této kategorie mohou všechny pojišťovny a pobočky zahraničních pojišťoven s platnou licencí ČNB. Více o kategorii zde.